Hakkımızda | Güvenli Sınav, Gözetimli Sınav, Dijital Öğrenme
KC TEK, 1986 yılından günümüze kadar bilişim sektörünün farklı alanlarına odaklanan, uzman kadrolarıyla öncü projeler geliştiren ve bünyesinde Kare Bilgisayar, Netcom, Netsim, Kctek, Netfast, Ennet ve Nettaş firmalarını barındıran Netgrup şirketler topluluğunun bir üyesidir. 2019 yılından beri Netcom şirketinin bir iştiraki olarak eğitim teknolojileri alanında çalışmalarına devam eden KC TEK, Netcom'un teknoloji ve hizmet alanlarındaki güçlü altyapısından yararlanarak özel çözümler sunmaktadır.

Yenilikçi yazılım çözümleri geliştirme hedefiyle kurulan KC TEK, özellikle kamu kurumları ve özel sektöre yönelik eğitim ve sınav teknolojileri konusunda yapay zeka temelli çözümler üreten yenilikçi bir yazılım firmasıdır.

KC TEK, kamu ve özel sektörün yaşam boyu öğrenen bireyler yetiştirebilmesi için esnek çözümler içeren “Qulak Dijital Öğrenme ve Güvenli Sınav” platformunu geliştirmiştir. Çevrimiçi öğrenme teknolojilerine yeni bir bakış açısı getirerek yeni nesil öğrenmeyi desteklemekte, aynı zamanda sınavların uygulanması ve değerlendirmesinde güvenliği ve adaleti sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaçla, Qulak, Dijital Rozet ve Sertifika Platformu, Yapay Zeka Destekli Güvenli Sınav Sistemi, Dijital Eğitim ve Oyunlaştırma Uygulaması, Teknik Sınav Platformu, Yetenek Platformu, Gözetmenlik Platformu gibi özelleştirilmiş çözümler sunmaktadır.

KC TEK, eğitimin herkes için erişilebilir olması gerektiğine ve sürekli değişen dünyaya ayak uydurmak için öğrenme faaliyetlerinin dijitalleştirilmesi gerektiğine inanır.

Misyonu; öğrenmeyi basitleştirmek, değerlendirme bütünlüğünü korumak ve yaşam boyu öğrenmeyi desteklemektir.